ارسال شبهه و سوال سریع
بروزرسانی: ۱۴۰۰/۷/۱۲ زندگینامه کتاب.رساله مقاله.شعر تصاویر دروس سخنرانی پرسش‌ها اخبار تماس
دسته بندی موضوعی آخرین پرسش‌ها پرسش‌های تصادفی پرسش‌های پربازدید

■ احکام دینی

■ عقائد اسلامی

■ تهذیب و اخلاق

■ حدیث شناسی

■ تفسیر قرآن

آخرین پرسش‌ها

پرسش‌های تصادفی

پرسش‌های پربازدید

محبوبیت روحانیت در حکومت انقلاب اسلامی پایین آمده است!!!

محبوبیت روحانیت در حکومت انقلاب اسلامی پایین آمده است و دیگر در بین مردم محبوبیت قبلی را ندارند، به این دلیل که قبلا ناقد حکومت ها بوده اند اما امروز نمیتوانند به حکومت نقد کنن چون حکومت دست روحانیت است.

مگر امام خمینی نگفته بود:
اینها عرضه‌اش را ندارید؛ و چون عرضه‌اش را ندارند می‌گویند روحانیون نمی‌گذارند.
ما خودمان اداره می‌کنیم‌، ما یک کسی را وزیر می‌کنیم اگر از شما بهتر اداره نکردیم، بعد از ده- پانزده سال ما را بیرون کنید.

آیا به نظر شما اوضاع فرهنگی ما بدتر نشده است؟!
آیا از نظر شما اوضاع اقتصادی ما بدتر نشده است؟!!
بسم الله الرحمن الرحیم

اگر ملاک ما رضایت مردم باشد، حرف شما درست و متین است، اما اگر ملاک ما رضایت خدا و رسولش باشد، فرمایشات شما دارای اشکالاتی است.
چه کسی گفته که در زمان امیر المؤمنین علیه السلام فقر نبوده؟ مطمئناً فقر بوده، بی عدالتی بوده، فساد بوده کارشکنی بوده، اما ناقدین زمان حضرت علی علیه السلام هم دو نوع بوده اند:
 گروهی که اشعثی مسلک بودند و ملاکشان فقط رضایت مردم بوده است، و گروهی که ملاکشان رضایت خدا و ولی امر یا نائب خاص یا عام امام معصوم بوده است.
نقد نیز بر دو گونه است، نقد مخرب و نقد سازنده، نقدی که به دلیل فساد موجود، متوجه شخص حضرت علی علیه السلام بوده باشد، نقدی مخرب به حساب می آید، اما نقدی که به کارکرد بعضی کارشکنان در زمان حضرت علی علیه السلام صورت می گیرفت، نقدی سازنده بود.
کسی که اصرار دارد  نقد را متوجه شخص ولی فقیه مانند اقای خامنه ای یا اقای سیستانی یا مانند این اشخاص بداند، به بیراهه رفته است، در حالی که نقد متوجه کارشکنان احتمالی موجود در دستگاه حکومت است.
خلاصه مطلب این که وقتی به این اطمینان رسیده باشیم که کسی صائناً لنفسه، حافظاً لدينه، مخالفاً على هواه و مطيعاً لأمر مولاه است، تبعیت از او و حمایت از او و تقلید از او به امر امام زمان عج واجب شرعی است، مگر این که کسی  ولی فقیه موجود را دارای یکی از این شرائط بالا نداند.

در مورد نقل قول امام خمینی:
لطفا متن اصلی صحیفه امام را با متنی که فرستاده اید مقایسه بفرمایید !!!
آنوقت متوجه خباثت کسی که متن بالا را تنظیم کرده است، خواهید شد...
جملات را تقطیع کردن و بعد از آن جا به جا کردن و اینچنین کنار هم گذاشتن، و به معنای دلخواه رسیدن، بی شک یکی از مصادیق بارز دروغ و افترا می باشد.

همه وزرا از امریکا؟! خوب یکی‌اش هم از ما. خوب بدهید این فرهنگ را دست ما؛ ما خودمان اداره [می‌کنیم‌]. ما یک کسی را وزیر فرهنگ می‌کنیم و اداره می‌کنیم. اگر از شما بهتر اداره نکردیم، بعد از ده- پانزده سال ما را بیرون کنید. تا یک مدتی دست ما بدهید، فرهنگ را دست ما بدهید، وزیر فرهنگ را از ما قرار بدهید، یک مدتی هم مهلت بدهید که ما کار را درست انجام بدهیم، اگر ما گفتیم که شما تحصیل نکنید؛ اگر ما گفتیم شما خوب تحصیل نکنید؛ اگر ما گفتیم شما به اعماق آسمان نروید. شما عرضه‌اش را ندارید؛ و الّا، چون عرضه‌اش را ندارند می‌گویند روحانیون نمی‌گذارند.وضعیت فرهنگ ما امروز خیلی از وضعیت فرهنگ در زمان شاهنشاهی بهتر شده است، اگر با این هجمه های تبلیغاتی و رسانه ای، شاهنشاهی هنوز پابرجا بود، مطمئن باشید که یک دهم متدینین امروز هم وجود نداشتند و دین مردم به صورت کامل از بین رفته بود.

اگر امروز شاهنشاهی ادامه داشت، چه بسا بیشتر جوانان این مملکت، احتمالا به جای نماز و روزه، در حال تنظیم زمان برای فساد و فحشا با محارم و غیر محارم بودند!!!

خدمتی که این انقلاب به فرهنگ کرد را نباید نادیده گرفت، شیب تند فساد را به حداقل رساندن، کار ساده ای نبوده ونیست.

امروز هم ادعای اسلام، همین است که اگر دشمنان بگذارند، بهترین و آباد ترین مملکت را در سایه دستورات عالی اسلامی خواهیم داشت، اما همانطور که در زمان حضرت امیر علیه السلام، امثال ناکثین و قاسطین و مارقین، نگذاشتند دولت حقیقی اسلامی وظیفه خود را انجام دهد، امروز نیز اتباع یزیدی آنان، مانع به ثمر نشستن اسلام هستند با ابزار جدیدتری مانند تحریم و تبلیغ و جنگ و ...

یا علی
محمد علوی
تاریخ: [۱۳۹۹/۱/۲۸]     بازدید: [625]

ارسال سوال